Tangsafari

Våre kurs omfatter alt fra en teoretisk del hvor undervisningen foregår inne i flotte lokaler beliggende på brygga i Engelsviken, eller andre steder der det er ønskelig å lære om tang og tare i hverdagsmaten.

Videre en praktisk del hvor vi i gangavstand går ut i fjæra og høster ulike arter i nydelige omgivelser. Her er du selv med ut i vannet og høster og renser.

Vel tilbake tilbereder vi i sammen et felles måltid som avslutning på kurset. Her bruker vi av dagens fangst i rettene og oppskriftene får du selvfølgelig med deg sammen med all kunnskapen du nå har fått.

Etter kurset vil du se på dette «mystiske» i fjæra med nye øyne. Det er kortreist næringsrik mat du kan bruke i hverdagsmaten din hjemme. Våre kurs kan tilpasses ulike grupper fra 8-50 deltagere.

< 2028 >
november 20 - november 26
  • 20
    20.November.Monday
    No events
  • 21
    21.November.Tuesday
    No events
  • 22
    22.November.Wednesday
    No events
  • 23
    23.November.Thursday
    No events
  • 24
    24.November.Friday
    No events
  • 25
    25.November.Saturday
    No events
  • 26
    26.November.Sunday
    No events